Dobre praktyki z Display Select Keywords

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Display Select Keywords? W tym artykule przedstawimy małe case study i dobre praktyki dotyczące tej nowej usługi.

 

Z Display Select Keywords korzystamy od niemal roku. Niektórzy z Was pewnie testowali już tą usługę. Dla wszystkich tych, którzy tego nie zrobili i chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat zapraszam do zapoznania się z artykułem!

Czym jest Display Select Keywords?

W skrócie, DSK jest to automatyczne narzędzie dostępne w Google Adwords, które pozwala na dotarcie do użytkowników przeglądających strony blisko powiązane ze wskazanymi słowami kluczowymi. Dostarczanie reklam jest zawężone jedynie do użytkowników, którzy mają – przyznane przez algorytm – wysokie prawdopodobieństwo konwersji.

Jak włączyć Display Select Keywords?

Aby włączyć DSK, należy skontaktować się z supportem Google i poprosić o uruchomienie tej usługi. Co ciekawe, usługa ta może zostać uruchomiona na dwa sposoby:

  1. Wskazujesz kampanię, na której ma zostać uruchomiona ta funkcjonalność i nie masz możliwości zmiany tego bez kontaktu z supportem.
  2. Otrzymujesz możliwość włączania i wyłączania jej w dowolnym momencie oraz na dowolnej kampanii w karcie „Słowa kluczowe w sieci reklamowej”:

dsk do art 1

Korzyści w stosunku do standardowych ustawień wskazywane przez Google:

# Wyższa trafność miejsc docelowych wobec słów kluczowych,

# Zwiększona stabilność wyników, przewidywalność,

# O 35% niższe CPA (przy zasięgu niższym o 90%),

# Miejsca docelowe pasują kontekstowo do słów kluczowych.

Dobre praktyki:

# W ramach testu wybierz około 30-stu najlepiej konwertujących wyszukiwanych haseł i dodaj je do kampanii DSK

# Wykorzystaj zarówno reklamy tekstowe, jak i reklamy graficzne

# W momencie kiedy Twoja kampania osiągnie minimalną wymaganą liczbę konwersji użyj stawki CPA

# Nie stosuj zbyt wielu wykluczających słów kluczowych

# Uważaj na słowa kluczowe mające wiele znaczeń

# Pamiętaj, że w sieci reklamowej wszystkie słowa stosowane są w dopasowaniu przybliżonym (nie ma potrzeby stosowania dopasowań)

# Unikaj stosowania niepotrzebnych ograniczeń w postaci zbyt niskiej stawki, wąskiego kierowania geograficznego lub konkretnych miejsc docelowych.

Efekty:

W wybranym okresie kampania DSK w porównaniu z analogiczną kampanią uzyskała niższy koszt konwersji o prawie 40% oraz współczynnik konwersji wyższy o niemal 50%. Co ważne, w żadnym stopniu nie doszło do kanibalizacji konwersji.

dsk do art 2

Pozwoliło nam to na zwiększenie skali kampanii i liczby pozyskiwanych leadów stosunkowo niskim kosztemwykresy_Display_Keywords

 

wykresy2

Każdemu polecam przetestowanie tego rozwiązania u siebie. Nasze doświadczenia pokazują, że jeśli dobrze przygotujesz kampanię, uzyskasz efekty, jakich oczekujesz.