Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Display Select Keywords? W tym artykule przedstawimy małe case study i dobre praktyki dotyczące tej nowej usługi.
Z Display Select Keywords korzystamy od niemal roku. Niektórzy z Was pewnie testowali już tą usługę. Dla wszystkich tych, którzy tego nie zrobili i chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat zapraszam do zapoznania się z artykułem!
Czym jest Display Select Keywords?
W skrócie, DSK jest to automatyczne narzędzie dostępne w Google Adwords, które pozwala na dotarcie do użytkowników przeglądających strony blisko powiązane ze wskazanymi słowami kluczowymi. Dostarczanie reklam jest zawężone jedynie do użytkowników, którzy mają – przyznane przez algorytm – wysokie prawdopodobieństwo konwersji.
Jak włączyć Display Select Keywords?
Aby włączyć DSK, należy skontaktować się z supportem Google i poprosić o uruchomienie tej usługi. Co ciekawe, usługa ta może zostać uruchomiona na dwa sposoby:
- Wskazujesz kampanię, na której ma zostać uruchomiona ta funkcjonalność i nie masz możliwości zmiany tego bez kontaktu z supportem.
- Otrzymujesz możliwość włączania i wyłączania jej w dowolnym momencie oraz na dowolnej kampanii w karcie „Słowa kluczowe w sieci reklamowej”:
Korzyści w stosunku do standardowych ustawień wskazywane przez Google:
# Wyższa trafność miejsc docelowych wobec słów kluczowych,
# Zwiększona stabilność wyników, przewidywalność,
# O 35% niższe CPA (przy zasięgu niższym o 90%),
# Miejsca docelowe pasują kontekstowo do słów kluczowych.
Dobre praktyki:
# W ramach testu wybierz około 30-stu najlepiej konwertujących wyszukiwanych haseł i dodaj je do kampanii DSK
# Wykorzystaj zarówno reklamy tekstowe, jak i reklamy graficzne
# W momencie kiedy Twoja kampania osiągnie minimalną wymaganą liczbę konwersji użyj stawki CPA
# Nie stosuj zbyt wielu wykluczających słów kluczowych
# Uważaj na słowa kluczowe mające wiele znaczeń
# Pamiętaj, że w sieci reklamowej wszystkie słowa stosowane są w dopasowaniu przybliżonym (nie ma potrzeby stosowania dopasowań)
# Unikaj stosowania niepotrzebnych ograniczeń w postaci zbyt niskiej stawki, wąskiego kierowania geograficznego lub konkretnych miejsc docelowych.
Efekty:
W wybranym okresie kampania DSK w porównaniu z analogiczną kampanią uzyskała niższy koszt konwersji o prawie 40% oraz współczynnik konwersji wyższy o niemal 50%. Co ważne, w żadnym stopniu nie doszło do kanibalizacji konwersji.
Pozwoliło nam to na zwiększenie skali kampanii i liczby pozyskiwanych leadów stosunkowo niskim kosztem
Każdemu polecam przetestowanie tego rozwiązania u siebie. Nasze doświadczenia pokazują, że jeśli dobrze przygotujesz kampanię, uzyskasz efekty, jakich oczekujesz.