Red Hot Chili Lead Reporting System

Innowacyjne rozwiązania wymagają innowacyjnych narzędzi: dlatego właśnie stworzyliśmy RHCLRS. Red Hot Chili Lead Reporting System, bo to właśnie oznacza ten wyłamujący język akronim, to unikatowy, całkowicie autorski element ekosystemu real time performance marketingu, który opracowaliśmy, żeby zapewnić naszym klientom kompleksową obsługę na wszystkich etapach komunikacji z użytkownikami sieci internetowej wyrażającymi zainteresowanie przedstawioną ofertą.

RHCLRS powstał jako narzędzie do obsługi i monitorowania call center. Za jego pomocą byliśmy w stanie śledzić, co dzieje się już po zakończeniu etapu komunikacji online: obserwować, jak wybór kanału, za pomocą którego oferta trafia do użytkownika, wpływa na jego reakcję oraz u których wydawców pojawiają się reklamy, które wywołują największą konwersję. W zależności od pozyskiwanych w czasie rzeczywistym danych byliśmy w stanie sprawdzić nie tylko skąd pochodzą zgłoszenia użytkowników zainteresowanych ofertą, ale także jak wielu z nich ostatecznie finalizuje umowy, a jeśli do tego nie dochodziło – to z jakich powodów.

Bezustannie odkrywamy nowe zastosowania RHCLRS i wykorzystujemy go w coraz szerszym zakresie do optymalizacji kampanii leadowych i monitoringu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu unikalnemu systemowi raportowania mamy możliwość obserwowania zachowań użytkowników nie tylko online, ale i offline, w procesie analogowej komunikacji z naszymi klientami. Dane oparte na CTR i CR uzupełniamy o CRM, pozyskując informację nie tylko o samych odbiorcach treści, ale także o tym, co dzieje się po drugiej stronie monitora czy słuchawki telefonicznej: dzięki RHCLRS wiemy nie tylko to, że użytkownicy, którzy kliknęli w display na stronie wydawcy X, w większości sfinalizowali umowy, ale dowiadujemy się także – w przypadku call center – które biura sprzedaży lepiej radzą sobie z określonym typem umów. Bogatsi o tę wiedzę, mamy możliwość dopasowywania klientów do najbardziej dla nich odpowiednich konsultantów: czynnik losowy zostaje wykluczony.

Tym, co wyróżnia Red Hot Chili Lead Reporting System spośród innych narzędzi, są dostarczane na bieżąco dane o statusach leadów w procesie obsługi offline i możliwość dokonania analizy „ścieżki”, jaką przechodzi użytkownik od momentu zawarcia transakcji online do zatwierdzenia jej w tradycyjny sposób i zawarcia wiążącej umowy. Monitorując proces komunikacji telefonicznej (w przypadku call center są to informacje o tym, czy numer telefonu pozostawiony przez użytkownika wyrażającego zainteresowanie ofertą jest autentyczny, czy udało się z użytkownikiem skontaktować, czy została potwierdzona chęć zakupu usługi oraz czy jej sprzedaż jest możliwa) oraz inne działania analogowe, zyskujemy kompletne informacje na temat tego, jak przebiega proces sprzedaży usługi lub produktu od momentu wyświetlenia reklamy do złożenia podpisu na zamykającej transakcję umowie. Już na pierwszym etapie kontaktu z odbiorcą reklamy otrzymujemy ważne informacje zwrotne: dzięki nim optymalizujemy błyskawicznie kanały oraz ekrany, za pomocą których docieramy do osób potencjalnie zainteresowanych ofertą. W zależności od wyników intensyfikujemy działania lub zmniejszamy ich zakres – to właśnie w tym momencie decydujemy, czy w przypadku danej oferty lepiej zadziała e-mail marketing, klasyczny display, reklama w social mediach, RTB czy może SEM, dopasowujemy kreację, weryfikujemy przekaz. Wszystko to składa się na istotną rolę, jaką RHCLRS odgrywa w kontekście real time performance marketingu: połączenie zaawansowanego monitoringu offline z reakcją w czasie rzeczywistym pozwalają nam pracować wydajniej, szybciej, bardziej efektywnie.

Tylko w ubiegłych roku RHCLRS zweryfikował ponad 200 tys. leadów, pozwalając nam podnieść znacząco wydajność oraz precyzyjnie dopasowywać oferty do ich potencjalnych odbiorców. Suma działań wykonywanych przez Red Hot Chili Lead Reporting System pozwala nam na maksymalizację ROI i optymalne wykorzystanie budżetu kampanii, a szerokie zastosowania systemu sprawiają, że jest on także idealnym narzędziem do benchmarkingu: nasi klienci otrzymują nie tylko informacje o odbiorcach reklam, ale także o tym, czy ich własne metody obsługi zainteresowanych użytkowników nie wymagają modyfikacji.